.

.

VANLINKER Ретро Круг Сина Светлина Блокирање Очила, Унисекс Анти напрегање на очите VL9116

VANLINKER Ретро Круг Сина Светлина Блокирање Очила, Унисекс Анти напрегање на очите VL9116

DEN 471.84

Пристапност
Во достапна форма

Композитни рамка.Пластични леќи.Не Поларизирана.Леќа ширина : 52 милиметри.Леќа висина : 46 милиметри.Рака : 139 милиметри. ✅[АНТИ-СИНА СВЕТЛИНА] : VANLINKER Сина светлина блокирање на очилата може да го блокира штетните blue ray од компјутер, телефон, ТВ, лаптопи, и LED светла.Намалување на око замор, заматен вид и интензитет, како и ужива подобар сон. ✅[ULTRALIGHT&УДОБНО] : TR90 рамка во комбинација со целосна метал храмови, издржлив, лесен и не се скрши лесно.Силиконски носот влошки можат да се прилагодат на различни лицето која може да го намали товарот на вашиот нос, како да се добие долгорочен удобно носење искуство. ✅[HD ВИЗУЕЛНИ и RX-МОЖНОСТ ОПТИЧКИ]:Се прави на транспарентен висока светлина пренос леќа, се врати на вистинскиот изгледаат и се чувствуваат.Исто така, можете да го замените овие сини блокатор леќи со свој рецепт леќи. ✅[ПРАКТИЧНА] : Носење на овие наочари се погодни за двете отворен и затворен активности како што се внатрешна употреба (office use, одење, преземањето фотографии, а исто така е одличен партнер за висока мода. ✅[ПРОИЗВОД ДИМЕНЗИЈА] : Леќа Ширина : 51mm(2.00") Леќа Висина : 46mm(1.81") Храм Должина : 139mm(5.47") Носот Мост : 18mm(0.71").

Главните карактеристики

Избор на клиент