.

.

Синџир, од не ' Рѓосувачки Челик Рѓа Доказ Кревање Синџир за Инженер за Бесење Лустерот Облека

Синџир, од не ' Рѓосувачки Челик Рѓа Доказ Кревање Синџир за Инженер за Бесење Лустерот Облека

DEN 532.56

Пристапност
Во достапна форма

Кревање синџири се широко се користи во кревање, лустери, сушење на облека, што е многу погодно.Сонцето и дождот не може да demage оваа cahin, и синџир може да се користи за многу години, што значи дека квалитетот е сигурен.Употреба на високо-квалитетни нерѓосувачки челик материјали, комбинираниот ефект на и никел елементи генерира оксидација отпорни слој на површината на материјал, кој не е лесно да ' рѓа и оксидираат.Кревање синџири се продаваат на секои два метри, должината е соодветно, и на работа е погодно да се направи.Синџирот има стабилна структура, и се полира без burrs, тежок, без губење на заобленоста.Функција : 1. Употреба на високо-квалитетни нерѓосувачки челик материјали, комбинираниот ефект на и никел елементи генерира оксидација отпорни слој на површината на материјал, кој не е лесно да ' рѓа и оксидираат.2. Сонцето и дождот не може да demage оваа cahin, и синџир може да се користи за многу години, што значи дека квалитетот е сигурен.3. Синџирот има стабилна структура, и се полира без burrs, тежок, без губење на заобленоста.4. Кревање синџири се широко се користи во кревање, лустери, сушење на облека, што е многу погодно.5. Кревање синџири се продаваат на секои два метри, должината е соодветно, и на работа е погодно да се направи.Спецификација : Предмет Тип : Кревање Chain Material : 304# нерѓосувачки steel Specification : Прибл. 4mm / 0.2 in Uses : Кревање, лустерот, сушење на облека, итн.Пакет Листа : 1 x Кревање Синџир.

Главните карактеристики

Item Type:
Lifting Chain
Material:
304# stainless steel
Specification:
Approx. 4mm / 0.2in
Uses:
Lifting, chandelier, drying clothes, etc.
Package List:
1 x Lifting Chain :
Избор на клиент