.

.

Задните Покривот Спојлер, За Clubsport Стил Задните Покривот Спојлер Крило Усна Продолжување Автомобил Задните Трупот Опашка Крило Трки Спојлер Автомобил Измена Приб?

Задните Покривот Спојлер, За Clubsport Стил Задните Покривот Спојлер Крило Усна Продолжување Автомобил Задните

DEN 2128.80

Пристапност
Во достапна форма

Се применува за MK8 : задната покривот спојлер е погодна за MK8 стандард 2021+ (само за MK8 стандардниот модел!).Одлична заштита функција : автомобил спојлер на багажникот има одлични заштита функција, која може ефикасно да се заштити вашиот браник од гребнатини и да се обезбеди посилна заштита.Подобро ракување перформанси : продолжен заден покривот крило спојлер има одлична користите функции, има подобра аеродинамичен перформанси, намалување на влечете, ја подобрува ефикасноста на искористувањето на горивото, и го подобрува downforce, влечење и стабилност.Зголемување на влечење на задните гуми во текот на возењето да се применуваат надолна сила и да се обезбеди стабилна контрола при високи брзини.MK8 задните покривот спојлер : задната покривот спојлер е направен од избраниот ABS материјали, со мешавина од стаклени влакна и ABS инженеринг пластика, отпорност на корозија, трајност и висока јачина.Професионалната инсталација : MK8 задните покривот спојлер доаѓа со двострано лента, која е лесно да се инсталира и користи без менување на постојната тело.Користење на ниско-клуч луксузен дизајн, исклучителен изглед го прави вашето возило да изгледа повеќе агресивен и спортски, правење на вашиот автомобил повеќе примамливо.Спецификација : Предмет Тип : Задните Покривот Спојлер Материјал : ABS Тип : за Clubsport Стил Крај : Висок Сјај УВ Заштитен Јасно Грб Монтажа : Пејст со двострано лента (вклучуваат) Fitment : Одговара за MK8 Стандард 2021+ (Само За MK8 Стандардни Модели!) Пакет Листа : 1 x Задните Покривот Спојлер 1 x Двострано Лента Забелешка : за Професионална инсталација е препорачливо!.

Главните карактеристики

Item Type:
Rear Roof Spoiler
Material:
ABS
Type:
for Clubsport Style
Finish:
High Gloss UV Protected Clear Coat
Mounting:
Pasted with double-sided tape (include)
Fitment:
Fit for MK8 Standard 2021+ :
(Only For MK8 Standard Models!) :
Package List:
1 x Rear Roof Spoiler :
1 x Double-Sided Tape :
Note:
Professional installation is highly recommended! :
Избор на клиент