.

.

AIPZDJ Бинокуларна за Деца, Компактен Watreproof Бинокуларна, Најдобрите Подароци за 8-12 години Деца, Бинокуларна за Птицата Гледа Лов и Спортски

AIPZDJ Бинокуларна за Деца, Компактен Watreproof Бинокуларна, Најдобрите Подароци за 8-12 години Деца, Бинокуларна

DEN 1003.20

Пристапност
Во достапна форма

Висок квалитет на дизајнот : Прилагодлив и количка наменета за децата лесно да одговара на око растојание на секое дете.Супер безбедно : мека гума го опкружува окуларот, која го штити детето очи и лице.Не се лизга гумени се справи со е ергономски патентиран и одговара на детето рака.Shockproof и водоотпорен : мека гума слој може да ги апсорбира шоковите кога падна, ефикасно да се заштити леќа, и имаат водоотпорен дизајн за да се избегне дожд и мувла.Јасна визија : Овој производ има зголемување на 8 пати.На FMC призмата зелена слој оптички систем може да се контролира оптички рефлексија да се создаде висока дефиниција и слики во боја, што ќе ви овозможи да се види на сцена повеќе реално.Широко се користи : Нашите производи имаат зголемување на 8 пати, дозволувајќи им на вашите деца да бидат на отворено и во комбинација со природата, многу погодна за птицата гледа, учење, лов, театар, пешачење, патување и уживање во пустината.Празник подароци за деца на Божиќ, родендени и разни празници, предучилишното образование во развојот на мозокот.Се препорачува за деца и адолесценти 3-8 години и на 8-12 години.Бинокуларна за Деца, Компактен Watreproof Бинокуларна, Најдобрите Подароци за 8-12 години Деца, Бинокуларна за Птицата Гледа Лов и Sports Features : *Мека гума опкружен eyepieces се вклучени за око за заштита, така што децата не болат очите или да се соочи. *Не се лизга нула, контрола е ергономски патентиран дизајниран да се вклопуваат во рацете на децата.*Издржливи двоглед дека можат да го издржат паѓа и паѓа на подови поради гума слој, кој го апсорбира шок.*На FMC призмата зелена обложени оптика систем можат да го контролираат оптички рефлексија да се создаде јасни и шарени слики. *На настани може да биде прилагоден за лесно да одговара на око растојание јаз за секое дете.Одлично за птицата гледа, учење, лов, театри, брод вози, пешачење, патување и уживање во пустината!Спецификација на производот : Боја : Orange Material : Оптичко Стакло+ABS plastic Size : 110x85mm Product бруто тежина : 165g Objective Дијаметар : 21mm Magnification : 8 times Field на гледање : 128/1000 MFocusing тип : центар focusing Exit растојание : 12mm Packing Листа : 1*Binoculars1*Пакување bag1*Lanyard1* Ткаенина за Чистење.

Главните карактеристики

Избор на клиент