.

.

Yadianna Simul Фокусна 3.5-90X Континуирано Зум Trinocular Стерео Микроскоп Главата WF10X-20 Окуларот Гума Око-чувари (Боја : 7 45X 0.35 X адаптер)

Yadianna Simul Фокусна 3.5-90X Континуирано Зум Trinocular Стерео Микроскоп Главата WF10X-20 Окуларот Гума Око-чувари

DEN 1065.60

Пристапност
Во достапна форма

SZM7045 Серија Стерео Зум Микроскоп може да обезбеди кристално јасни и остри слики со висока резолуција и добра длабочина во широко поле на гледање.Откако го донесе во фокус, слики останува јасни и остри во текот на целиот зум опсег.Тоа е широко се користат во електронската индустрија, образовни демонстрација и земјоделски истражувања за микро-објект на набљудување, испитување и мерење.Функција : .Откако ќе ги купите нашите производи, ние ќе ви обезбедиме со најискрено услуга и да уживаат во шопинг!.Откако ќе ги купите нашите производи, ние ќе ви обезбедиме со најискрено услуга и да уживаат во шопинг!7-45 X зум зголемување на моќта со јасни и остри images Sharp стерео исправено слика преку широко поле на гледање.Стандардни работни растојание е 100mm, да создаде доволно простор за uses45inclined и 360rotatable бинокуларна главата .На interpupillary растојание меѓу 54-76mm.Набљудување глава 45 ° наклонети, диоптријата на вредноста во две цевки, лесна за ракување и не се чувствуваат замор кога долго време се користи.Широко поле и висок eyepiont окуларот WF10 X/20mm 10 X големи поле на гледање окуларот, FOV 20mm,план и висок око-точка дизајн, повеќе погодна за пребарување и observation Ergonomics дизајн, shift рака на воланот ниво (axial) билатерални прилагодувања, висока повторливост прецизност.Најдобри око-точка висина, за да се осигура дека различни визија на корисникот може да се добие јасна image Magnification: 7 X-45 XEyepiece: WF10 X/20mm високо-eyepoint, широко поле; Погодно за набљудувачите носи glasses Main Тело: Trinocular главата, 45° наклонети, 360° rotatable, може да се заклучат во било која позиција desired Interpupillary Растојание прилагодување : 54-76mm; Диоптријата на вредноста : ±5 diopters Objective: 0.7 X-X 4.5 стерео зум; Zoom Ratio : 6.4 : 1.

Главните карактеристики

Избор на клиент