.

.

Conesys 9 Позиција Кружни Конектори Receptacle Домување Слободни Виси (Во Линија) - (Пакување од 5) (AE770L14-9SY-LC)

Conesys 9 Позиција Кружни Конектори Receptacle Домување Слободни Виси (Во Линија) - (Пакување од 5) (AE770L14-9SY-LC)

DEN 13031.28

Пристапност
Во достапна форма

Mfr : - Conesys.Серија : - МИЛИ-DTL-26482 Серија II.Пакување : Кутија.Дел Статус : - Активен.Конектор Тип : - Receptacle Домување. 9 Позиција Кружни Конектори Receptacle Домување Слободни Виси (Во Линија) -Спецификација за Производ : Категорија : - Конектори, Интерконекции, Кружни Конектори - Housings Mfr : - Conesys Series : - МИЛИ-DTL-26482 Серија IIPackage : - Box Part Статус : - Active Connector Тип : - Receptacle Housing Type : - За Женски Sockets Number на Позиции : - 9 Shell Големина - Вметнете : - 14-9 Shell Големина, МИЛИ : - -Контакт Тип : - Crimp Contact Големина : - 12 (4), 20 (5)Монтажа Тип : Бесплатни Виси (Во Линија)Монтажа Функција : - -за Прицврстување на Видот : - Бајонет Lock Orientation : - YShell Материјал : - Aluminum Shell Крај : - Electroless Nickel Housing Боја : - -Ingress : - IP67 - Прашина Тесни, Waterproof Material Запаливост Оценка : - -Карактеристики : - -Заштитен : - Shielded Note : - Контакти Не Included Operating Температура : - -55 C 200 CRo HS Статус : ROHS3 Compliant ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8536.69.4020.

Главните карактеристики

Избор на клиент