.

.

Умен Јога Блокови и Ремен Сет 2 Пакет Јога Блокови мала Тежина Висока Густина Пена 9x6x4 Инчи и 8FT Дебел Памук Јога Рака за Почетници и Сите Јогиите ги Поддржува Сите По

Умен Јога Блокови и Ремен Сет 2 Пакет Јога Блокови мала Тежина Висока Густина Пена 9x6x4 Инчи и 8FT Дебел Памук

DEN 527.76

Пристапност
Во достапна форма

Користите дома или да ги преземат за да класа : Во 4" x 6" x 9" и тежина од само 7oz нашите јога блокови се лесни доволно да се земе било каде.На цврста пена блокови имаат заоблени рабови и доволно им даде поддршка удобно во секоја поза.Јога блокови може да се користи на било која страна да flex на висина вашата потреба.Нашите 8ft јога рака може да се вклопуваат уредно во џеб или во вашата салата торба или поддршка вас во вашата домашна практика премногу.За било ниво : без Оглед на вашата ниво, јога блокови и јога рака може да помогне во вашата пракса.Идеални за почетници во потрага да се зголеми флексибилноста или рамнотежа.За средно или напредно јогиите во потрага да се обиде нови и предизвикувачки јога пози, овој сет е одличен за вас исто така.Нашите вежба блокови ќе обезбеди поддршка и нема да се лизга во текот на sweatiest на јога сесии.Пријателски материјали : Направен од висока густина ЕВА пена, нашите блокови нема да апсорбираат потта поради затворени клеточна структура, па без непријатни мириси, без разлика дали се нови или стари.Рака е 100% памук, со 2 цврст метал Д-прстени.Издржлив и лесен за чистење : По пракса едноставно да го избрише надолу блок со вода или ако ви треба повеќе од чиста користите мешавина од сапун и вода.Блок може да се сушат со крпа или едноставно да се остави да се исуши.Рака е целосно машина перат.Цел ризик : Ние сакаме да се љубов на вашите производи и ние само сакаме да ви донесе најдобри, за да се поддржи вашата јога патување.Ако одлучите не сте 100% задоволни со вашата нарачка, ги споделите со нас и ние ќе го замени или да ви даде целосна наплата.Namaste.

Главните карактеристики

Избор на клиент