.

.

Hayabusa | Tokushu Низок Профил, ММА Шин Стражари

Hayabusa | Tokushu Низок Профил, ММА Шин Стражари

DEN 887.28

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : Mirofiber Вегетаријанска Кожа.ЗАШТИТА : Направен со низок профил, светлина, флексибилни, пред-криви мулти-слоевит пена што контури на вашите нозе и апсорбира и dissipates на влијанието на сила на секој штрајк.ИЗДРЖЛИВОСТ/КВАЛИТЕТ : Вашиот низок профил шин guard е направен да трае со користење на квалитетни материјали ќе забележите микрофибер кожа школка и neoprene ракав ќе застане на тестот на времето.ЧУВСТВУВАМ : Вашиот лесни хибрид шин чувари се направени со меки материјали обезбедување удобно ракавица како се вклопуваат со истовремено обезбедување вашиот шин guard останува во место.ОДГОВАРА : Велкро рака затворање систем нема изложени кука & јамка или хардвер, полн-назад дише не се лизга neoprene sleeve кој вклучува Перформанси "X" крстот дизајн.HAYABUSA НИЗОК ПРОФИЛ ХИБРИД GRAPPLING ШИН GUARDSOur Низок Профил Шин Чувари заштитете го вашиот shins и се чувствува одлично додека да се обучуваат.Целосната-назад ракав гушка нозете удобно за да не се лизга одговара дека никогаш не пресврти или loosens.Неговата ниска профил, нема хардверски дизајн овозможува поголем опсег на движење и штити вас и вашиот тренинг партнер од повреди, додека ќе се обучуваат.КАРАКТЕРИСТИКИ : Нема изложени кука & јамка или hardware Full-назад ракав гушка нозете удобно за да не се лизга fit Performance "X" крстот дизајн на крајната во fit и comfort Unique поставата спречува потење од impeding нога traction Great за хибридни впечатлива grappling training At Hayabusa, ние знаеме дека борбени спортови може да се промени народи животи, и ние сме посветени на развивање на квалитетна опрема и опрема која трае и штити обезбедување на најдобри обука искуство е можно.

Главните карактеристики

Избор на клиент