.

.

PONFY 220PCS 22-16/16-14/12-10 AWG Свинче Назад Лопата Брз Splice Crimp Терминали Конектори Асортиман Комплет 3 Големини

PONFY 220PCS 22-16/16-14/12-10 AWG Свинче Назад Лопата Брз Splice Crimp Терминали Конектори Асортиман Комплет

DEN 501.60

Пристапност
Во достапна форма

Пакетот Вклучува : 220pcs Топлина се Смалуваат Piggyback crimp терминали.Црвено 80pcs 22-16 AWG; Сина 80pcs 16-14 AWG; Жолта 60pcs 12-10 AWG.Безбеден Дизајн : Бакар барел овозможува зголемен прилив, и се грижи помалку напон капка, спречување на жици неуспеси и намалување на опрема за престој.Лесно Да се Идентификуваат : Три различни бои (црвена, сина, жолта), како и за лесна идентификација или за разни цели на користење.Широко Апликација : Идеален користи за сите потреби за домови, продавници или на отворено.Практичен избор на терминали и конектори за брзи електрични одржување.Гаранција за квалитет : Ние стоиме зад квалитетот на нашите производи.Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне и да се обезбеди вашето задоволство.Дали ќе се работи на вашиот брод, возило, дома или на научни проекти, PONFY топлина се смалуваат piggyback лопата конектори лесно да се подели вашите конекции 3 начини.Овие piggyback терминали беа дизајнирани да се направи силна crimps.Вашиот жица нема да се лизга надвор.Функција : . ●Намалување сооднос 3 : 1. ●Одлично се водат и механички оштетувања отпор. ●Идеално проѕирен обезбедува затегнувачка цврстина. ●Висока еластичност држи стабилен перформанси.Температурата На Работа Опсег : .Температурата на работа : -65°F до 255°F(-55° C до 125° C).Минимално се намали температурата : 175°F (80° C).Целосна обнова температура : 265°F (130° C).Пакет Се Вклучени : . 1 x Обновливи Случај. 140 PCS Топлина се Смалуваат Свинче Назад Лопата Терминали.

Главните карактеристики

Избор на клиент