.

.

Naturevibe Растенија Brewers Квасец во Прав 1lb | Глутен Слободни | Одлична за Мајки Доилки | Add to колачиња како лактација додаток

Naturevibe Растенија Brewers Квасец во Прав 1lb | Глутен Слободни | Одлична за Мајки Доилки | Add to колачиња

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Тој е направен од Saccharomyces cerevisiae, еден-celled габа.Бруер е квасец има горчлив вкус.Бруер е квасец е исто така се користи како додаток во исхраната.Тоа може да се користи за да додадете дополнителни протеини, витамини, минерали и антиоксиданси за да оброци.Бруер е квасец е еден вид на квасец кој е нус-производ на подготовка на пиво.Додатоци во исхраната кои содржат бруер е квасец често содржат не-живеење, сушени квасец.Луѓето ги користат бруер е квасец да се направи медицина.Бруер е квасец е направено од една celled габа нарекува Saccharomyces cerevisiae и се користи за да се направи пиво.Тоа е се одгледува и користи како додаток во исхраната за години.Бруер е квасец во прав е обично се меша со вода или други пијалаци.Повеќето производители препорачуваме 1 до 2 лажици дневно како додаток во исхраната.

Главните карактеристики

Избор на клиент