.

.

(100 компјутери) 3/16 Х 3-3/4, Конкретни Завртки, Хексадецимален Дупчиња за Миење, Челик, Сина Ruspert Керамички Слој, Вклучува Вежба Малку

(100 компјутери) 3/16 Х 3-3/4, Конкретни Завртки, Хексадецимален Дупчиња за Миење, Челик, Сина Ruspert Керамички

DEN 2108.16

Пристапност
Во достапна форма

За употреба во цемент блокови, цигли или бетон.Идеални за осветлување-за-медиум должност апликации.Двоен-води наизменични зголеми и намали провира со рецки се сече на поставените теми.Одлична отпорност на превенција со тројна слоевит Ruspert слој.Пред-ударна дупка на минимум на 1/2" подлабоко од завртка должина.Секој пакет содржи висок квалитет карбид вежба малку.Дијаметар (Номинална) : 3/16"Должина (Номинална) : 3-3/4"Низ Станови (Основна) : 1/4"Главата Висина, Целокупната : 7/64"Прирабница Дијаметар : 11/32"Прирабница Дебелина : 1/32"Категорија : Конкретни Screws System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : Вклучува Вежба Bit Head Стил : Хексадецимален Вовлечен за Миење Head Drive Стил : Хексадецимален Дупчиња Drive Threading : Двоен-Води Thread Thread на Ветер : Десен Thread Point : Дијамант во Облик на Ноктите Point Material : Steel Material Одделение : AISI-SAE C1022 Steel Material Процеси : Случај Hardened Coating : Керамички Coated Coating Бренд : Ruspert®Слој Боја : Blue Coating Стандард : 500 Час Сол Спреј Test Hardness Оценка : Rockwell C50 мин. / Core=C32-C39 TAPCON® е регистрирана трговска марка на ITW Buildex (ITW).Освен ако не е определено поинаку, ITW не лиценцирани употреба на овие марки да Aspen сврзувачки елементи Inc.Ruspert® е регистрирана трговска марка на Нихон Ruspert Co., Ltd.NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

Главните карактеристики

Избор на клиент