.

.

ЖУ-CL Воздухот Алатки, Пневматски Reciprocating Видов,Пневматски Машина за Сечење,Пневматски Сечење Стигнале Пневматски Датотека

ЖУ-CL Воздухот Алатки, Пневматски Reciprocating Видов,Пневматски Машина за Сечење,Пневматски Сечење Стигнале

DEN 4639.20

Пристапност
Во достапна форма

Со воздух видов функција,тоа е полесно да го промените виде ножот и датотека.На rubberized не се лизга и удобно тело се намали шокот од пескарење работа.Безбедност предизвика дизајн може да ја спречи да почне да се префрлате од се притисне по грешка.Поле на примена : поднесување,сечење и машински на умре-кастинг и штанцување делови,како и поднесување и мелење на жлебови за алуминиум и бакар.Ако имате било какви прашања,ве молиме слободно да ни e-mail и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош,како и на задоволително ниво и брза услуга.Сечење на мозочен удар : 8(mm)Сечење дебелина : челик 1.6 mm/алуминиум 2.5(mm)Не-оптоварување на ветер : 5000(rmp)Ер влезот големина : 1/4(инчи)Препорачува внатрешниот дијаметар на trachea : 5(mm)Работен притисок : 0.5-0.6(Mpa)Алатка должина : 230(mm)Просечна воздух потрошувачка : 7cfm Tool нето тежина : 0.46(kg)подрачје на примена : за сечење, дрво,пластика,метал и др.

Главните карактеристики

Избор на клиент