.

.

SATO Америка WWFX31241-WPN, FX3-LX Печатач на Bluetooth, Делумно Машина

SATO Америка WWFX31241-WPN, FX3-LX Печатач на Bluetooth, Делумно Машина

DEN 1476.00

Пристапност
Во достапна форма

SATO Америка, WWFX31241-WPN, FX3-LX Директна Термичка 305 dpi USB, LAN, WLAN/Bluetooth и Делумно Cutter SATO е CLNX Серија поставува нов и иновативен индустриски стандард за леснотијата на користење, интелигенција, on-board индустрија ревнување, поврзување, брзина на обработка на податоци потоци, корисничката активност интерфејс, и многу повеќе.Изграден со интегритет, дизајниран со операторот и продуктивноста на ум, CLNX ќе ги надмине вашите очекувања од денес технологија на печатење.Издржливи Design Built силен со фрлија алуминиумски да го издржат барањата на индустриски апликации за печатење и околини.Индустриски Печатачи од SATO се дизајнирани за одлични перформанси Лента Потрае.Ново дизајнирани лента систем поддржува употреба на лента должини до 600m и значително се подобрува заземаат потрошени лента во термички трансфер печатење апликации.User-Friendly Operation Operation грешки се лесно забележливи за нашите термички принтери со сини индикатор светлина.Нормална работа има LED осветлен во сина и ќе се промени во црвена треба грешка во работењето се откриени, што го прави видливи за секој оператор на принтер статус и кога внимание е потребно.Клучна карактеристика на CL4 NX термички печатач е голем 3.5"; Полн Колор LCD екран.Јасни и остри слики обезбеди квалитетно и реално време пораки на печатач за статус.На LCD екранот е доволно голем за операторот да ги набљудуваат пораки за грешка и одберете video водство. 30 јазици може да се прикажува и се префрлува помеѓу поставки на екранот е едноставно.Features Full боја интерактивна со Интуитивен LCD Мени Navigation On-одбор Помош Videos Tool-помалку Maintenance LTDS (Етикета Тензија Амортизерите Систем)Флексибилни Медиуми за Поддршка - Раната Употреба Во или Рана Од Media Multiple Интерфејси - Авто-Префрлување.

Главните карактеристики

Избор на клиент