.

.

SDFDSSR RGB Рамнотежа Светилка, Прилагодлив LED Боја Промена на Светилка за Спалната соба, Магнетни Светилка, Средината на Воздухот се Префрлите Светилка, Биро Декоратив?

SDFDSSR RGB Рамнотежа Светилка, Прилагодлив LED Боја Промена на Светилка за Спалната соба, Магнетни Светилка,

DEN 1514.40

Пристапност
Во достапна форма

[Уникатен рамнотежа дизајн] : Ако две магнетни топчиња се користат да работат на рамнотежа светлина, рамнотежата, светлината ќе светне.Кога ќе го подигнете дното дрвена топка, тоа ќе бидат привлечени од горниот дрвена топка, па и светлината се врти натаму.Инаку, светлото ќе изгасне.Тоа е едноставен и магични да ја користите. [Светлина до вашиот простор] : Нашиот дом боја-промена на RGB табела светилки се дизајнирани со мека, отсјај-слободен светлина, помагајќи ти да се расветли вашиот простор во текот на денот и ноќта, збогатете го вашето декоративен изглед, и да се создаде вистинска атмосфера. [Оптимизација на светлосен извор] : имаме направено виси рамнотежа светлина, која ви обезбедува со 7 различни светлина бои и функции, како и 3 осветлување режими (топла светлина, бела светлина, и RGB боја).Оваа виси рамнотежа светлина им овозможува да одговара на тоа на вашето расположение или други украси. [USB напојување] : за Разлика од батеријата-напојува светилки, нашите декоративни лебди светилки користите USB кабли, така што може да моќ нив преку USB приклучок и користете светли и компактен LED светла за да се обезбеди до 50.000 часа на светлината време, што Го прави е идеален за секојдневна употреба. [Совршен подарок] : Оваа креативна светлина е погодна за проучување соби, спални соби, канцеларии, итн.Повеќето типови на соби ќе имаат корист од оваа светилка, затоа што во прилог на извор на светлина, тоа е исто така работа на уметноста. 【Информации за производот】Производ големина : 38*20 см/15*7.9 инчи. (Ве молиме погледнете на големината на табелата).Големина на конверзија : 1 cm = 0.39 70. инчи.Материјал : Алуминиумски + Силикони.Боја : бела. (како што е прикажано на сликата).Процес : electroplating, полирање, спојување.Извор на светлина : LED светилка монистра.Температура на бојата : RGB седум-боја на светлина.Тип на прекинувач : магнетни се повлече switch.Напојување режим : USB.Моќност : 5 W.Напон : 5 V.Дадената област : 5-8 квадратни метри.Применливи места : дневна соба, студија соба, спална соба или други простории.Сертификација : ЕУ, Ro HS, FCC, ETL ОКОЛИЈА, CCC, УЛ и други сертификати.Пакување листа : 1* табела светилка.

Главните карактеристики

Избор на клиент