.

.

ЖУ-CL Електрични Лабораторија Центрифуга Центрифуга Преносни 7000rpm 2680×g Тубуларна Постојана Брзина на Центрифуга со Тајмер и Контрола на Брзината

ЖУ-CL Електрични Лабораторија Центрифуга Центрифуга Преносни 7000rpm 2680×g Тубуларна Постојана Брзина на Центрифуга

DEN 8927.04

Пристапност
Во достапна форма

Брзина[rpm]7000. Во однос центрифугални забрзување[×g]2680. Роторот 8×0.5/1.5/2.0 ml центрифуга цевка,32*0.2 ml ПЦР цевка,4*0.2 ml PCR8 ред цевка.Бучава[d B]≤45. Време на извршување континуирано.Ако имате било какви прашања,ве молиме слободно да ни e-mail и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Моторни DC motor Size[D×W×Хм]150×150×117 Weight[kg]0.5-Користење на широк напон технологија,брзина не е погодени од напонот на струја,и за брзо точноста е на високо ниво-Може да се смести филтер центрифуга цевки,со широк спектар на апликации-Случаен конфигурација на две rotors и две ракави-Двојно заклучување на вратата дизајн,посигурни-Донесува флип вклучите функцијата,свртете го капакот кога поклопецот е затворен,стоп кога поклопецот е отворен,лесно да се работи-Брз демонтажа на rotor2ml×8 роторот и PCR8×2 и две роторот адаптери.

Главните карактеристики

Избор на клиент