.

.

YEZIZ Лабораторија Клупата Напојување 30V 5A Прилагодливи USB DC Лабораторија 30V 10A 300W Регулирани Напојување 120V 3А Напонски Регулатор Стабилизатор Префрлување 60V5A Лаборат?

YEZIZ Лабораторија Клупата Напојување 30V 5A Прилагодливи USB DC Лабораторија 30V 10A 300W Регулирани Напојување

DEN 5250.96

Пристапност
Во достапна форма

1.Имаат комплетен оперативен заштита функција. 2.Високо ефикасни, ниска бран, на мал волумен, мала тежина. 3.Дуплото прикажување на напон, струја, и висока прецизност. 4.Напон стабилизација, тековната ограничување, едноставна операција. 5.Dual напон на текст и лесен избор.Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош, како и на задоволително ниво и брза услуга.Четири Видови на Приклучоци За Option Power Снабдување Advantage1.Имаат комплетен оперативен заштита function2.Високо ефикасни, ниска бран, мала јачина на звук, светлина weight3.Дуплото прикажување на напон, струја, и висок precision4.Напон стабилизација, тековната ограничување, едноставна operation5.Dual напон на текст и удобен choice6.За контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипација, ниска noise7.Двојно potentiometer попрецизно adjustment8.4 Digits Display9.Прилагодување на напон и струја повеќе accurately More Parameters Input напон : AC 110 V 50 HZ или 110 V 60 HZOutput напон : 0 ~ 30 V /60 V/120 VOutput струја : 0 ~ 10 A /5 A/3 AVoltage резолуција : 10m VCurrent резолуција : 1m AOutput Напон се движи од 0 до оценка на напон со континуирано прилагодување .Напонот пропис : регулатива ЛинијаЗа цел постари од 12 месеци, ние ќе им даде на мали попусти.Feedback Your повратни информации е важно.

Главните карактеристики

Избор на клиент