.

.

J Концепти 0111 1/10 Камион Спојлер

J Концепти 0111 1/10 Камион Спојлер

DEN 81.60

Пристапност
Во достапна форма

Овој производ е направен од високо квалитетни материјали, а тоа е дизајниран за траен перформанси.Користете концепти перформанси Додатоци за да го намалите време на кругот и да се земе златото.Сите крила се продаваат јасно.Концепти е Флорида-базирани R/C дизајн и производство на компанијата.Сопственик и претседател, Џејсон Рона, се занимава и со Радио Контрола на автомобили од 1980-тите.Раните почетоци вклучуваат градење и возење такви возила како Tamiya Clod Buster, Тимот Lois JRX-Т и Поврзани RC10 и RC10 T.1990-тите беа потрошени и како Тим Поврзани патуваат тим возач на трки на настани во целиот свет.Сега, децении подоцна, Рона е гордо продажба на квалитетни колекции, тела, гуми и прибор за Р/Ц тркачи од целиот свет.Со доследно, со врвен квалитет на производите, изграден со прецизност и грижа, дизајниран од страна на тркачи, за тркачи, Концепти е R/C компанија да се сврти кон.

Главните карактеристики

Избор на клиент