.

.

ЖУ-CL Електрични Лабораторија Центрифуга LCD Интелигентни Центрифуга Лабораторија Убавина РПИ Голем Капацитет Десктоп Електрични Центрифуга со Тајмер и Контрола н?

ЖУ-CL Електрични Лабораторија Центрифуга LCD Интелигентни Центрифуга Лабораторија Убавина РПИ Голем Капацитет

DEN 13703.28

Пристапност
Во достапна форма

Брзина спектар (rpm) 0-4000. Времето опсег (мин) 0 - 99min( минимум единица секунда).Максимална релативна центрифугалните сили (XG) 0-2100. Центрифугални радиус 120mm.Машина моќност (w) 200 W.Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош, како и на задоволително ниво и брза услуга.Аголот на роторот спецификации : 15ml* 8 дупки ( круг дното) 12 дупки 24 дупки, 50мл* 6 дупки 100ml* 4 дупки Обвивка големина 15ml(пластика) : внатрешен дијаметар 16mm надворешниот дијаметар од 18. 5mm должина 87.5 mm 20ml(пластика) : внатрешен дијаметар 18mm надворешниот дијаметар 20mm должина 95mm 50мл(метал) : внатрешен дијаметар 30мм надворешниот дијаметар 32-милиметри должина 96mm 100ml(метал) : внатрешен дијаметар 38mm надворешниот дијаметар 40mm должина 95mm Роторот материјал модифицирани алуминиум легура Display mode LCD Машина големина на (mm) w : 300мм D : 360mm H : 360mm Нето тежина (kg) 11 Дали со отворен поклопец protection Noise≤55 Копчето опис (лево→десно) : пораст, опаѓање, брзина( долго притискање за три секунди за да се префрлите на релативната центрифугалните сили), одбројување, старт/стоп Оперативни инструкции : Притиснете го копчето за брзо/ релативна центрифугалните сили копчето и копчето на тајмерот, користете го зголеми и намали копчиња за да го поставите соодветната вредност, и притиснете на копчето start за да почне да работи.Отворање на капакот автоматски ќе престане, долго притиснете средината копчето да се префрлиш брзо и во однос центрифугалните сили пакување листа.

Главните карактеристики

Избор на клиент