.

.

ЖУ-CL Електрични Лабораторија Центрифуга Клупа-топ мала Брзина на Центрифуга Лабораторија Дигитален Дисплеј Електрични Центрифуга со Тајмер и Контрола на Брзинат?

ЖУ-CL Електрични Лабораторија Центрифуга Клупа-топ мала Брзина на Центрифуга Лабораторија Дигитален Дисплеј

DEN 2311.20

Пристапност
Во достапна форма

Максимална брзина 4000r/мин.Максимален капацитет 4×50мл.Максимална центрифугалните сили 1880×g.Времето спектар 1 S~99 M.Шум на целата машина ≤58d B(Еден).Ако имате било какви прашања,ве молиме слободно да ни e-mail и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Димензии 310×265×215 Net тежина 5.5 kg Maximum капацитет 8×20ml The десктоп козметички центрифуга е конвенционален инструмент кој се користи за centrifugation во медицината,козметологијата и биологија.Максималната брзина е 4000r/мин,максималниот капацитет е 4×50мл,а максималната центрифугалните сили е 1880×g.Овој инструмент е управувано од страна на brushless DC мотор.Брзината и времето се сите дигитално да го прикажат.Електричниот систем за контрола е контролирана од страна на микропроцесори.Тоа е програмиран од страна на копчиња,лесно да се работи,и инструментот е дизајниран со човечки изглед и прекрасен изглед.Структурата е едноставен и лесен за употреба.Овој инструмент усвојува е оптимизиран дизајн шема за шок апсорпција систем,и инструментот работи без проблеми,со многу малку вибрации,ниско ниво на бучава,и добра сепарација ефект.

Главните карактеристики

Избор на клиент