.

.

Ви се Допаѓа Навистина Убава Неонски Светла Знак за Ѕид Оркестарот, Продавница, Салон за убавина, Куќа, Бар. Голем Dimmable Светла Знаци Оркестарот на Свадба, Роденден - 2

Ви се Допаѓа Навистина Убава Неонски Светла Знак за Ѕид Оркестарот, Продавница, Салон за убавина, Куќа, Бар.

DEN 4295.76

Пристапност
Во достапна форма

Мека светла за осветлување светлина знак нуди романтичен амбиент ќе направи да се чувствувате сакани и слатка. TDBNEON е рачно изработени Неонски LED знак осветлува секој случај и посебна прилика, додава малку допир на уметноста и животот на било кој ѕид во вашето место.Покрај тоа, тие се побезбедни, бидејќи тие не содржат гас или меркур како традиционална неонски цевки.креирање на романтична атмосфера.Можете исто така да се откажам тоа никаде во вашиот ѕид. ✔ Материјали - Целосно рачно изработени со квалитетни материјали и топ-notched изработка.Нашите неонски светла знак направен од флексибилни силикон LED лента, светлата и задебелена акрилик задната плоча.Во споредба со традиционалните стакло неонски светла, тоа е посветла, побезбедно, издржливи, заштеда на енергија, никаква бучава, без топлина, лесен за употреба во различни сцени.✔ Светне - брилијантен ви се допаѓа навистина убава Неонски Логото Знак Светлата се покаже низ вашиот ѕид, windows или од врата на врата. * До 20 000 Часа живот. * 12 V работен напон во знаци.Карактеристики : * Нашите неонски цевки се изработени од високо квалитетни LED flex неонски цевки, со живописни бои, па дури и осветлување.Со dimmer, можете да ги прилагодите јачината на светлината, како ви се допаѓа. * Со неонски светла допир dimmer, можете да ги допира dimmer за да ја прилагодите светлината се како ви се допаѓа. ✔ Сервис и Прилагодите - ние нудиме 24 часа со поддршка за корисниците, 365 дена гаранција, ако имате било какви прашања, можете да нè контактирате на.08 инчи / 75 × 33cm Напојување : DC12 V адаптер Забелешка : Можете да го користите неонски знаци на отворено, pls не дозволувајте вода истури врз него. ✔ Лесно да се Игра и Безбедно - LED неонски знаци доаѓа со кристал линија, само за планината и приклучок во. * 86"(220cm) јасно долг кабел со DC приклучок конектор. * Многу лесно за инсталација.Неонски знаци се користат во роденден, свадба, партија украси, и Божиќ, денот на Благодарноста, Нова Година ѕид оркестарот, како и.оваа ставка може да светне и да го промените вашиот простор, тоа може да биде осветлување алатка да се направи вашата соба светло, тоа може да биде декорација за да се направи вашата соба уметнички. * Безбедно материјал за користење во бебе соба.

Главните карактеристики

Избор на клиент