.

.

isiBisi Глутен Слободни Тестенини Мостра - се Направени со Ориз и Пченка Брашно - Квалитет, Автентични Глутен Слободни Тестенини - Вегетаријанци, Не-ГМО, најголемиот Де?

isiBisi Глутен Слободни Тестенини Мостра - се Направени со Ориз и Пченка Брашно - Квалитет, Автентични Глутен

DEN 1101.60

Пристапност
Во достапна форма

ВКУС РАЗЛИКА : Ние користите одредена мешавина од ориз и пченка брашно за да им се понуди најдобрата комбинација на вкус и текстура.Вкус isi Bisi макарони фиде со вашите омилени тестенини сос, или само со маслиново масло и рендан Parmigiano сирење целосно да го цениме квалитетот на нашите состојки.РАЗЛИЧНИ ОСУМ ПАКЕТ : Нашиот сите природни, глутен слободни тестенини мостра вклучува : две 16oz.Шпагети тестенини, две 8oz.Tubetti тестенини, еден 16oz.Spirali, еден 16oz.Rigatoni, еден 16oz.Penne Rigate, и еден 8oz.Бебе Mafalda тестенини пакет.ARTISANAL ПРОИЗВОД : isi Bisi брашно доаѓа од авионот на Po, во Северниот регион на Италија, каде што култури се берат активности.Нашите италијански тестенини е направена во еден посветен глутен-слободен објект во близина на Венеција, бронза умре сече, рачно се пакуваат и испраќаат директно на сад.Ќе забележите неправилни форми во некои од нашите намалувања како спореден производ на нашата artisanal обработка.САМО 2 СОСТОЈКИ : Ние само го користите ориз и пченкарно брашно во нашите производи.isi Bisi тестенини е слободен од конзерванси, emulsifiers и некој од вештачки вкусови најде во големи индустриски рецепти.isi Bisi состојки се не-ГМО, јајце слободни, млечни слободни и ореви слободни.Идеален за вегетаријанската исхрана. 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање на : Ние се гордееме со усовршување на нашиот рецепт со слушање на повратни информации на нашата храна-свесни клиенти.Ако поради некоја причина не сте задоволни со нашата тестенини, ни порака и ние целосно ќе ја вратат вашата цел.Без прашања праша.

Главните карактеристики

Избор на клиент