.

.

PRx Перформанси Профил ПРО Клеча Рек 3x3 со Kipping или Мулти-Зафат се Повлече До Бар, 7'6 или 8' Uprights Како што се Гледа На Ајкула Резервоарот Монтира на Ѕид Дома Гаража Салат?

PRx Перформанси Профил ПРО Клеча Рек 3x3 со Kipping или Мулти-Зафат се Повлече До Бар, 7'6 или 8' Uprights Како

DEN 839.76

Пристапност
Во достапна форма

Uprights дојде во 10 боја и 90" или 96" висина опции со 1" дупки и ласерски сече броеви.Преку квалитетни производи и неспоредлив со клиентите, ние им овозможуваат на поединците и семејствата да се Вклопи во Фитнес во Животот.Овој бар е прав обложени со црна дополнителна контрола текстура.Вклучена е безбедноста pin за да го заклучите рек-во до позиција.ПОРАКА НАС АКО ИМА ПОТРЕБА ОД ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ.PRx беше на ABC Ајкула Резервоар и го постигна договор со Кевин "Г-дин Прекрасен" O ' leary.Ако не можете да инсталирате string одбор (не се вклучени) да се направи вашата инсталација е можно.Тоа е изменета инсталацијата не е лесно, но малку ќе го скрати вашиот багажник оддалеченост од ѕидот.Вклучена е еден пар на 3x3 J-чаши кои се опфатени со UHMW пластична заштита.БРЕНД : PRx Перформанси е лидер и иноватор во простор за заштеда на енергија фитнес опрема.Потоа ќе има 3 или 4 заостануваат завртки секој на врвот и на дното ѕид загради за да се обезбеди во studs.За нормална инсталација на овој 90" рек ќе треба 108" тавани и 96" рек потреби 114" тавани.Нашите основачи, Брајан Brasch (извршен ДИРЕКТОР) и Ерик Hopperstad (Претседател), дебитираше на нашата револуционерна и патентирана Профил виткање клеча полици на АБЦ е Ајкула Резервоар во февруари 2016 година и доби справи со Kevin O ' leary!Ние повторно се појави во " каде се тие сега?' сегмент во април 2017.KIPPING линија : V3 Kipping Бар дизајн има две повлече до барови низ uprights на иста висина.ДОМ САЛАТА : Креирате домашна теретана во вашата гаража, подрум, или резервни соба.Лесно да се претвори вашиот гаража во салата и се уште да биде во можност да паркирате вашето возило во внатрешноста.Без преземање на сите простор можете едноставно да се качи на сите ваши PRx Перформанси фитнес опрема на вашиот ѕидови зема речиси и да нема простор покрај ѕидот.Гас шокови наоѓа во на секој 4 стожерот поени овозможува овој ѕид монтирани клеча рек да биде виткање нагоре и надолу со леснотија.Ова ви овозможува да направите за да сите kipping движења, прсти да лентата, и мускулите прозорци со леснотија, а во исто време овозможувајќи за традиционално се повлече-up прозорци и неутрални зафат се повлече и прозорци.Детални инструкции се вклучени.ПРО полици се способни за одржување на 1,000 lbs на ј чаши.

Главните карактеристики

Избор на клиент