.

.

VGEBY Еден Ред Рака Бел Штракаат Мазна Работ Rattles Рака Ѕвона Музички Инструмент за Деца(Црвено)

VGEBY Еден Ред Рака Бел Штракаат Мазна Работ Rattles Рака Ѕвона Музички Инструмент за Деца(Црвено)

DEN 352.56

Пристапност
Во достапна форма

Производство на Материјал : Рано образование еден ред големи handbell направен од пластика и метал материјал, мазна работ, бебето може да се игра со леснотија.Јачина на звук : Задржете го штракаат и власт, така што секој метална плоча хитови едни со други да се направи звук, се ниша брзина и сила да влијае на јачина на звукот.Светли Бои : Светли бои може да се стимулира бебето, визуелни развој и стимулирање на нивниот интерес во музика и потенцијал талент за време на игра.Родителот на Детето на Интеракција : Тоа може да се олесни на родителот на детето на интеракција и промовирање на родителот на детето односи.Родителите може да се посветам на чувства во процесот на забавна и да играте со вашето бебе.Образовни Значење : Може ефикасно остварување на децата рака око координација и физичка флексибилност.Спецификација : Предмет Тип : Еден Ред Рака Бел Тежина : Околу.145g / 5.1 оз Материјал : Пластични + Метал Надворешниот Дијаметар : Прибл.20cm / 7.9 во (со Исклучок на Бел Таблета) Пакет Листа : 1 x Штракаат Забелешка : ве Молиме овозможи 0-1 носители на инчен грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Главните карактеристики

Item Type:
 Single Row Hand Bell
Weight:
Approx.145g / 5.1oz
Material:
Plastic + Metal
Outer Diameter:
Approx.20cm / 7.9in (Excluding Bell Tablet)
Package List:
1 x Rattle :
Note:
Please allow 0‑1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
Избор на клиент