.

.

X-Haibei Голема сладолед Конус Cupcake Сапун Пан Bakeware 8-шуплина Лента

X-Haibei Голема сладолед Конус Cupcake Сапун Пан Bakeware 8-шуплина Лента

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Одлична за правење на сапун.Лесен за употреба и испадна убава.Материјал : U. S. храна одделение силиконски.Совршен за чоколадо бомби!Расчистување е супер лесно.Димензија : секоја празнина димензија : топ : 2.3 Кол(инчен),дното 1.5 Кол(инчен).Висина : 2inch.Боја : ITEM COLR СЛУЧАЈНО ги ИСПРАТИЛЕ(можеби не се со иста боја како слики),ако не го прифати тоа,ве молиме контактирајте со нас пред да ја понудата.Ви благодариме.Оваа една е на дното и на врвот на "сладолед конус." Можете да ја исечете центар надвор од торта и ги стави во еден сладолед изненадување.Додадете sundae бар, и дозволете им на децата врвот свој сладолед конус колачи или сладолед со sprinkles, бонбони, цреши, или crunched до колачиња.За Силикони : Топлина-отпорни на температура од -40 целзиусови Степени до +230 целзиусови Степени, може повторно да биде употребен, иновативен дизајн, мека, различни стилови, соголување лесно, и лесно се чистат.Предности : Силикони е исклучително стабилен својства, УВ, озон, екстремни температури, и на огромното мнозинство на хемиски агенти не може да го промени својот лик.тоа може да се примени за да се микробраново загревање, фурна печени, не-директен контакт со пламенот готвење, ладно чување и замрзнување.

Главните карактеристики

Избор на клиент