.

.

Nobranded Кујна Жито Ориз Складирање Контејнер 5 кг Храна Складирање Кутија за домашни Миленици Херметички, Влага Доказ – Сина

Nobranded Кујна Жито Ориз Складирање Контејнер 5 кг Храна Складирање Кутија за домашни Миленици Херметички,

DEN 2095.20

Пристапност
Во достапна форма

* Може да се стави лук или deoxidant во мал сад на капакот да се заштити против инсекти. * Херметички капак и силиконски печат обезбедува совршен запечатување и максимална свежина, ја штити вашата храна од воздух и вода. * Направен од високо квалитетни PP пластика, многу издржливи во употреба. * 5kg капацитет, идеални за чување ориз, житарки, брашно, жито, овес, тестенини, грав, храна за миленичиња и многу повеќе. * Лесен и удобен за отстранување на жито со притискање на копчето и се ставаат зрнцата во резервоарот.

Главните карактеристики

Избор на клиент