.

.

FYCULES Јога Блокови, Јога Блокови 2 Пакет, Пена Блокови, Јога Блокови 2 Пакет и на Рака, Рециклиран Висока Густина Јога Блок за Јога Пилатес Медитација 9x6x3

FYCULES Јога Блокови, Јога Блокови 2 Пакет, Пена Блокови, Јога Блокови 2 Пакет и на Рака, Рециклиран Висока

DEN 479.76

Пристапност
Во достапна форма

ОДРЖЛИВОСТА : FYCULES е јога блокови се еко јога блокови, изработени од не-токсични и еко-пријателски материјал, кој се состои од над 70% рециклиран ЕВА пена.СТАБИЛНОСТ & БИЛАНС : На јога блок е составен од три слоја здрав висока густина пена, погусти пена и на тој начин се повеќе стабилни.И со chamfered рабовите дизајн не постојат груби остро за максимална удобност да зафат.Обезбедување на стабилност и рамнотежа треба во својата пракса за оптимално усогласување и подлабоко пози.ПОДДРШКА и ФЛЕКСИБИЛНОСТ : Можете да се чувствуваат врвен квалитет пена блокови поддршка низ тренингот.Користете под вашите раце, нозете, грбот или седиште за поддршка или вежбање на вашето тело флексибилност.Ви помогне да искуство подлабоко и повеќе "точни" ставовите за Јога (совршен за ресторативна јога пренатална јога), Пилатес, Медитација и други вежби.ЗА ПОВЕЌЕТО ЈОГИ : Тоа е јога блокови 2 пакет со рака во собата.Овие пена блокови се 9"x 6"x 3", просечната јога блок големина и одлична за повеќето јоги.И јога рака е вклучена.Рака е не се лизга, кожата-friendly и издржливи, во голема мера може да ви помогне да се зголеми секое истегнување.СОВЕТИ за НЕГА на : FYCULES ЕВА јога блок е затворена-клетка нема да апсорбираат потта и останува бактерии слободни, па затоа е полесно да се чува чист.Ако сакате да се чисти само измијте го со чиста вода и исушете го со детергент крпа.

Главните карактеристики

Избор на клиент