.

.

НК НК Дрвени Играчки Montessori Играчки Боја Форма Triage Играчка за подароци Подароци

НК НК Дрвени Играчки Montessori Играчки Боја Форма Triage Играчка за подароци Подароци

DEN 623.76

Пристапност
Во достапна форма

Тоа е еден незаборавен и изненадувачки подарок за Роденден, Божик, Нова Година, Велигден, денот на Благодарноста за вашите деца, бебиња, години.Играчка во собата може да се користи за едукативни играчки за децата на предучилишна возраст и Montessori играчки за години кој може да им помогне на децата да ги развијат своите фината моторика вештини на познанието,внимание обука, практична способност преку големина сортирање облик на појавување на загатка игри.Избрани дрво, мазна, без burrs и еколошки вода-базирани боја.Било каде да се користат и тоа може да се задржи вашето дете ангажирани и да се забавуваат на патот и дома.Вашите деца ќе се посветам на имагинација и естетски вредности од рана возраст со создавање на различни интересни дезени.Оваа играчка помага да се создаде врска помеѓу учење и играње, дозволувајќи им на децата да се сфати животни вештини и пак помагајќи им да се изгради самодоверба кога тие се ангажирани во интересни играчки.Опис : - играчка во собата може да се користи за едукативни играчки за децата на предучилишна возраст и Montessori играчки за години кој може да им помогне на децата да ги развијат своите фината моторика вештини на познанието,внимание обука, практична способност преку големина сортирање & облик на појавување на загатка игри. - Никаде да се користат и тоа може да се задржи вашето дете ангажирани и да се забавуваат на патот и дома.Вашите деца ќе се посветам на имагинација и естетски вредности од рана возраст со создавање на различни интересни дезени. - Тоа е еден незаборавен и изненадувачки подарок за Роденден, Божик, Нова Година, Велигден, денот на Благодарноста за вашите деца, бебиња, години. - Одбраната на дрво, мазна, без burrs и еколошки вода-базирани боја. - Оваа играчка помага да се создаде врска помеѓу учење и играње, дозволувајќи им на децата да се сфати животни вештини и пак помагајќи им да се изгради самодоверба кога тие се ангажирани во интересни играчки.Спецификација : - Големина : база одбор : 18x18x0.8cm/7.09x7.09x0.31inch - Материјал : Wood Package Вклучува : 1 Парче Board52 Парчиња модни Додатоци.

Главните карактеристики

- Size:
base board
- Material:
Wood
Package Includes:
1 Piece Board :
52 Pieces Accessories :
Избор на клиент