.

.

Премиер-Линија 9085507 Cotter Игли, Продолжен Prong, 3/32 во. X 1 in., Одделение 18-8 Од Нерѓосувачки Челик, Од 10-Пакет

Премиер-Линија 9085507 Cotter Игли, Продолжен Prong, 3/32 во. X 1 in., Одделение 18-8 Од Нерѓосувачки Челик,

DEN 64.56

Пристапност
Во достапна форма

Големина : 3/32 инчен X 1 инч.Исто така позната како подели pin.Внесува во дупки на сврзувачки елементи (e.г.clevis игли).Ширење на prongs по вметнување во fastener дупка обезбедува систем.Еден од prongs е проширена за да ги направи полесно да се одвои.Cotter вметнување игли во дупки на одредени видови на fastener системи за да се обезбеди нив на своето место.На луковичен крајот спречува pin од bing влечат низ дупка, па затоа важно е да изберете pin кој има дијаметар мерење поголеми од дупка со дијаметар во fastener ќе се работи со.Откако вметнува низ дупка, две prongs на спротивниот крај може да се одвои и свиткана кон надвор за да ја заклучите pin.Cotter иглички најчесто се користи за да се обезбеди clevis иглички или замокот ореви.

Главните карактеристики

Избор на клиент