.

.

KFidFran Флуор Гума O-Прстени, 11mm OD 4.8 мм ID 3.1 mm Ширина FKM Печат Заптивка за Возило Машини Водовод, Зелена, Пакет од 5(Fluorkautschuk-O-Ringe, 11 mm АД 4,8 мм ID 3,1 mm Breite FKM-Dichtungsd

KFidFran Флуор Гума O-Прстени, 11mm OD 4.8 мм ID 3.1 mm Ширина FKM Печат Заптивка за Возило Машини Водовод,

DEN 2104.80

Пристапност
Во достапна форма

[Size] - 11mm(0.43 Инчи) OD, 4.8 мм(0.19 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 3.1 mm(0.12 Инчи) пресек со Дијаметар. [Предност] - Трајни флуор гума со отпорност на топлина, масло, стареење, абразија, озон, гориво и хемиски; Силна запечатување и добра airtightness. [Функција] - О-прстен круг во крос-дел да се обезбеди печатот помеѓу цилиндрични се преклопуваат површини.Тие најчесто се гледа во мотори, прирабници, вентили и така натаму. [Примена] - Флуор гума О-прстен овозможува запечатување и го спречува протекување за широк спектар на апликации, како што авто, водовод, машини, хидраулични и пневматски поправки, итн. ([Anwendung] - Fluorkautschuk-О-Прстен bietet Abdichtung und verhindert Leckagen für eine Vielzahl фон Anwendungen wie Auto, Sanitär, Maschinen, hydraulische und pneumatische Reparaturen usw. [ЗАБЕЛЕШКА] - ве Молиме потврдете бараната големина и материјал пред да ги купите, и да ја инсталирате тоа на право место([HINWEIS] - Bitte bestätigen Sie vor dem Kauf умре erforderliche Größe und das erforderliche Материјал und installieren Sie es an der richtigen Stelle.

Главните карактеристики

Избор на клиент