.

.

Конвертор Моќност, Подобро Дисипација на Топлина Автомобил Моќ Конвертор Алуминиум Легура Погодно Трајни производи за ТВ Автомобил(РГ-1224S0550, Pisa Потпрена Кула Тип)

Конвертор Моќност, Подобро Дисипација на Топлина Автомобил Моќ Конвертор Алуминиум Легура Погодно Трајни производи

DEN 1190.40

Пристапност
Во достапна форма

Користи алуминиум легура школка, водоотпорен, dustproof, shockproof, подобро дисипација на топлина.Вградената заштита функции, како што е над сегашната, низок напон, над температура, краток спој, итн.Користење на увезени компоненти, и со широк напон на текст, до 96% конверзија ефикасност, долг животен век на повеќе од 100,000 часа.Лесен за користење и брзо да го инсталирате, и не ќе ја преземе голем дел од вашето време, многу погодно.Производи се широко се користи во автомобилската, електрична енергија, aerospace, воена, системи за мониторинг, железнички сигнали, инструментација, екраните, автоматизација контрола, кабелска телевизија и други области.

Главните карактеристики

Избор на клиент