.

.

Mahalo Круг Налепници, Печати и Етикети за Хавајски Тематските Свадби, Тушеви и Партии, од Еднаш По Материјали, Од 1,5 Инчи, 60 Налепници

Mahalo Круг Налепници, Печати и Етикети за Хавајски Тематските Свадби, Тушеви и Партии, од Еднаш По Материјали,

DEN 1008.00

Пристапност
Во достапна форма

ДИМЕНЗИИ : 1.5" x 1.5".ИДЕАЛЕН како плик фоки, cupcake toppers, партија корист етикети, излет налепници.Се ДРЖИ на ДВЕ ЗАЕДНО да се направи cupcake toppers.СОВРШЕН за роденден партии, бебето тушеви, булчински тушеви, уметности и занаети проекти.Овие круг налепници се совршени за запечатување коверти, embellishing scrapbooks, завиткување подароци и декорирање на вашиот списанија & planners.Тие се испечатени на лесно текстура kraft браун налепница хартија со архивски квалитет на мастило.Достапни во сет од 30 или 60 налепници.Секој налепница мерки 1.5" во дијаметар.Еднаш По Материјали : Откако По Резерви е еден чуден хартија & начин на живот производи линија за дома.Од 2012 година, ние се прави хартија и начин на живот производи, кои се и функционална да го користите и убаво да се погледне.Нашите производни линии вклучуваат labels & налепници, хартиена стока и подарок заврши embellishments.Многу од нашите производи имаат ретро & селски чувствуваат дека инспирира не-it-yourself ентузијасти и ги буди чувство на playfulness.Сè што е дизајниран, печатени и спакуван со нега во САД.

Главните карактеристики

Избор на клиент