.

.

SIMEXCO Unroasted Зелено Кафе Грав, Виетнамски Кафе Грав, Робуста Влажни Полиран Кафе Грав, Rainforest Alliance, Фер Трговија Заверена Кафе Грав (12.3 Мл)

SIMEXCO Unroasted Зелено Кафе Грав, Виетнамски Кафе Грав, Робуста Влажни Полиран Кафе Грав, Rainforest Alliance,

DEN 962.40

Пристапност
Во достапна форма

☕ ЗАВЕРЕНА ПРИРОДАТА ЗЕЛЕНО КАФЕ ГРАВ : целиот Наш зелено кафе грав кафе се овластени од страна на Rainforest Alliance, Фер Трговија, FDA за да ги задоволат барањата. ☕ ВИЕТНАМСКИ СВЕЖО печено КАФЕ ГРАВ : Нашата Робуста сурово кафе грав unroasted се извори од Dak Lak фарми во 700m надморска височина.Нашата зелена кафе грав за печење се 100% зрела и рака-избраниот природата на sieves 16 и 18, отстранување на нечистотии, неисправни грав, и полирање. ☕ 100% СПЕЦИЈАЛНОСТ РОБУСТА ЗЕЛЕНО КАФЕ ГРАВ : SIMEXCO е посветена да служат само 100% чиста специјалност Виетнамски Робуста unroasted зелено кафе грав дека не е споен или конзервирани.Ние сме горди да се Виетнам злато кафе извозник, задоволување на строгите барања на меѓународни клиенти. ☕ ВКУС СИЛЕН И СЛАДОК МИРИС : Ние го користат традиционалниот сушење, природен, целосно се мијат и мед преработка и за нашето зелено кафе.Робуста unroasted зелено кафе грав. ☕ СОВРШЕН КАФЕ ПОДАРОК ИДЕЈА : SIMEXCO Робуста unroasted зелено кафе грав е совршен подарок за кафе познавачите.Еден од најдобрите зелени кафе грав за печење премија за подароци за вашите деловни партнери, семејство, роднини и пријатели кои ја ценат Виетнамски зелена unroasted кафе грав на родендени, Божик, Нова Година, и повеќе.

Главните карактеристики

Избор на клиент