.

.

uxcell 3мм до 3мм Алуминиум Легура Вратило Спојка Флексибилни Спојка Моторни Конектор Заеднички L25xD19 Сребро,2 парчиња

uxcell 3мм до 3мм Алуминиум Легура Вратило Спојка Флексибилни Спојка Моторни Конектор Заеднички L25xD19 Сребро,2

DEN 215.76

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : Алуминиум; Поврзување Дијаметар : 3мм до 3мм; Вкупна Должина : 25мм /0.98 инчен; надворешен Дијаметар : 19mm/ 0.75 инчи.Нула backlash.Едно парче метален пролет спојка.За малку вртежен момент вратило се поврзете.Апсорпција на паралелни, аголна misalignments и вратило крајот-се игра од страна на пролет акција.Широко се користи во диск системи за encoders, инструментација,доведе завртки, мали пумпи, се хранат со ролки и насекаде мала до средна должност, torsionally флексибилни цевки е потребно.Пакет Содржина : - 2 x Вратило спојка.Нула backlash.Едно парче метален пролет спојка.За малку вртежен момент вратило се поврзете.Апсорпција на паралелни, аголна misalignments и вратило крајот-се игра од страна на пролет акција.Широко се користи во диск системи за encoders, инструментација,доведе завртки, мали пумпи, се хранат со ролки и насекаде мала до средна должност, torsionally флексибилни цевки е потребно.Спецификација : Боја : Сребро Tone Material : Алуминиум alloy Connection Дијаметар : 3мм да 3mm Total Должина : 25мм /0.98 inch Outside Дијаметар : 19mm/ 0.75 инчи Пакет Содржина : - 2 x Вратило спојка.

Главните карактеристики

Color:
Silver Tone
Material:
Aluminum alloy
Connection Diameter:
3mm to 3mm
Total Length:
25mm /0.98 inch
Outside Diameter :
19mm/ 0.75 inch
Package Content:
2 x Shaft coupling :
Избор на клиент