.

.

BNMV Led Лента, Светлата, RGB Лента во Собата, 5V 5050 24-Копче Инфраред Безжичниот Далечински Управувач со USB Полнењето, се Користат во Спалната соба, Кујна, Дома Декорација,

BNMV Led Лента, Светлата, RGB Лента во Собата, 5V 5050 24-Копче Инфраред Безжичниот Далечински Управувач со

DEN 2359.20

Пристапност
Во достапна форма

Зачудувачки Effects Countless сцена, над 16 милиони бои, и посветла RGB светилки обезбеди дизајн опции кои се сигурни да ги импресионираат.Совршен за спална соба, дневна соба, кабинет, партија, Божиќ, итн.Ве молиме внимателно да ги прочитате Прирачник за Корисникот пред да го Користите.Светлината на светлата ленти може да се прилагоди и да понудат милиони различни бои.Боја температура : 5 V-RGB-30 LEDColour рендерирање индекс : 80 Product спецификација : 24 копчиња Мини контролер+Length Power : 72w Lifespan : 50000 Switch Тип : Далечински Управувач. 40,000 часа на животниот овозможува да живее, долго-траен осветлување, совршен за вашиот ТЕЛЕВИЗОР, спална, и кујна. 【Ултра Долга Лента, Светлата за】 : Можете да додадете како многу LED ленти, како ви се допаѓа, така што тој може да стигне до вашиот целата соба.Влезен напон : 5 (v), ПРЕДВОДЕНА мушка тип : 5050 Number на LED монистра : 60/30(pcs/m)Една светилка мушка лумен : 20-28 ( lm )Зрак агол : 170(степен)Фактор на Моќ : 90 Dimmable : Yes Lifespan : 40000(H)Големина : 10 (мм)Тежина : 160 ( g )број на апликации : ТВ, контура декорација линија.Нека ви целосно се нурнете се во топло, cozy The led ленти се идеални за кујни, спални соби, тв backlighting, празници, семејството или events Flexible прилагодливи боја се менува led светла strip This LED лента нуди прилагодува осветленоста и широк спектар на бои.【Широка Примена】 : лер газа светлини е соодветен куќа украс, се претвора вашиот дом, за кујни, таванот и задниот дел на тв, работна маса, по скали, бар и со повеќе боја менување на светилките.Слабо светло и изберете го вашиот претпочитан боја. [Прилагодливи Brightness] : Повеќе нивоа на осветленост ви овозможи да го смените светлина бар од топло да светла.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.

Главните карактеристики

24 keys Mini controller+Length :
Избор на клиент