.

.

Капацитивни Отпечаток Модул, Сензор за Отпечатоци, Дигитална електроника за Статистика Помош

Капацитивни Отпечаток Модул, Сензор за Отпечатоци, Дигитална електроника за Статистика Помош

DEN 2337.60

Пристапност
Во достапна форма

Широка примена области, може да биде вграден во различни финалните производи, како што се : контрола на пристап, помош, безбедност кутија.Интегрирани слика собирањето и анализата на чип заедно, тоа е професионална изведба.Високото признание го оценувате), флексибилни за користење, може да се прилагодат за да се исуши прсти, влажни прсти, светлината текстура отпечатоци на прстите, и стари прсти.Едноставна инсталација, нема потреба комплицирано алатки, удобен за користење.Вграден алгоритам чип, кружни стекнување чип, користејќи 192x192 сензор, таа може да собере 500 отпечаток.Функција : 1. Вграден алгоритам чип, кружни стекнување чип, користејќи 192x192 сензор, таа може да собере 500 отпечаток.2. Интегрирани слика собирањето и анализата на чип заедно, тоа е професионална изведба.3. Високото признание го оценувате), флексибилни за користење, може да се прилагодат за да се исуши прсти, влажни прсти, светлината текстура отпечатоци на прстите, и стари прсти.4. Широка примена области, може да биде вграден во различни финалните производи, како што се : контрола на пристап, помош, безбедност кутија.5. Едноставна инсталација, нема потреба комплицирано алатки, удобен за користење.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Отпечаток Идентификација Module Material : Metal Color : Како слика shown Power Напон : DC 3.3 VOperating Струја : 30m A (Типична Вредност)Врвот на струјата : 40m AFingerprint Слика Влез Време :

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Fingerprint Identification Module
Material:
Metal
Color:
As picture shown
Power Supply Voltage:
DC 3.3V
Operating Current:
30mA (Typical Value)
Peak Current:
40mA
Fingerprint Image Entry Time:
< 0.3 Seconds
Acquisition Window Area:
Diameter
Installation Diameter:
Approx.19mm/0.7inImage Pixel
Image Resolution:
508dpi
Matching Mode:
Comparison Method:
1
Search Mode:
1
Storage Capacity:
500pcs
Safety Level:
Level 5 (from Low to High
FAR:
< 0.0001%
FRR:
< 1.0%
Search Time:
< 0.3 S (While 1
Upper Interface:
RS232 (TTL Logic Level, 3.3v)
Communication Baud Rate:
(9600 × N) bps, N=1-12 (default Value N=6, 57600bps)
Working Environment:
The Temperature:
- 20 ℃ - + 45 ℃
Relative Humidity:
10%RH-85%RH (No Condensation)
Package List:
1 x Fingerprint Identification Module :
Избор на клиент