.

.

Адамс ACP-15 Помлад Градите Заштитник со Монтажни Опашка (15-Инчен, Темно Зелена)

Адамс ACP-15 Помлад Градите Заштитник со Монтажни Опашка (15-Инчен, Темно Зелена)

DEN 1199.76

Пристапност
Во достапна форма

Изградени со мемориска пена поместена пред да ја добие топката влијание и термос пена поддршка со Cool Max Надеж за поголема удобност.Целосно прилагодливи назад ремени; Полно зрно кожа засилувања на стресот поени за зголемување на издржливост.Дизајниран да биде лесен и контурата за да играчот на телото да го зголеми опсегот на движење.Удобен сее-на Лепенка ленти направи тоа лесно да се отстрани или прикачени на опашката парче и за брзо да се отстранат или readjust рамо влошки. 13-инчен градите должина големина предложи за момчиња на возраст од 7 до 9 години; 15-инчен градите должина големина предложи за момчиња на возраст од 9 до 12 години.Адамс ACP Бејзбол Градите Заштитници се направени со мемориска пена соочи во предниот да ги апсорбира топката влијание.На лесен дизајн има прилагодливи назад ремени за голем одговара и тоа е наредени со Cool Max за дополнителна удобност.Монтажни опашка вклучени.

Главните карактеристики

Избор на клиент