.

.

Микроскоп Камера, Индустриски CMOS Камери во Реално Време Слика за Win8

Микроскоп Камера, Индустриски CMOS Камери во Реално Време Слика за Win8

DEN 2100.00

Пристапност
Во достапна форма

Примена : камерата поддржува за win XP, за win7, за win8, за win10 погоре, на Vista, и има силна флексибилност.Јасна Слика : 5.0 ПРАТЕНИК USB дигитален микроскоп камера има висока резолуција и овозможува јасни слики, кој е исто така лесно да се користи.Во реално време Слика : Индустриски CMOS камера, која може да се прикаже реално време слика директно на било VGA монитор или проектор, и е лесно да се инсталира.На електронски Микроскоп : Може да се поврзани со некоја традиционална микроскоп, и традиционалните микроскоп може да се конвертира во електрон микроскоп веднаш, со богата функции.USB Излезна Моќност : USB излезна моќ, стандардна висока брзина 2.0 интерфејс на сликата сензор 1/2.5 во, и има силна флексибилност.Функција : 1. На електронски Микроскоп : Може да се поврзани со некоја традиционална микроскоп, и традиционалните микроскоп може да се конвертира во електрон микроскоп веднаш, со богата functions2. USB Излезна Моќност : USB излезна моќ, стандардна висока брзина 2.0 интерфејс на сликата сензор 1/2.5 во, и има силна versatility3. Јасна Слика : 5.0 ПРАТЕНИК USB дигитален микроскоп камера има висока резолуција и овозможува јасни слики, кој е исто така лесно да се use4. Во реално време Слика : Индустриски CMOS камера, која може да се прикаже реално време слика директно на било VGA монитор или проектор, и е лесно да се install5. Примена : камерата поддржува за win XP, за win7, за win8, за win10 погоре, на Vista, и има силна versatility How да се Користат : 1. Не се одвива во средина која е премногу корозивен, влажни и висок temperature2. Ве молиме снабдување со енергија според оперативен напон, со користење на други напони може да предизвика пожар и damage Specification : Предмет Тип : Микроскоп Camera Material : ABSUses : Широко се користат за microelectronics, калапи, точноста машини, накит, часовници, додатоци, отпечатоци идентификација, билет за идентификација, печатење, мобилен телефон на поправка, археологија, училиште наставата и на други полиња, особено погоден за следење на појавата микроструктурата на големите објекти.Материјал : ABSColour : Black Interface : USB2.0 Picture Формат : JPEG, BMPSensor Тип и Големина на : MT9 P001, 1/2.5 Вистинска Боја CMOSPixels Големина : 2.2 um x 2.2 um Frame го Оценувате : (MJPG) 2592 x 1944 во 12 FPS, 2048 x 1536 на 15 FPS, 1920x1080 на 15 FPS, 1600x1200 на 15 FPS, 1280x720 на 15 FPS, 1280x96.

Главните карактеристики

Item Type:
Microscope Camera
Material:
ABS
Uses:
Widely used for microelectronics, molds, accuracy machinery, jewelry, watches, accessories, fingerprint identification, ticket identification, printing, mobile phone repair, archaeology, school teaching and other fields, especially suitable for observing the appearance microstructure of large objects.
Material:
ABS
Colour:
Black
Interface:
USB2.0
Picture Format:
JPEG, BMP
Sensor Type and Size:
MT9P001, 1/2.5in True Colour CMOS
Pixels Size:
2.2um x 2.2um
Frame Rate:
(MJPG) 2592 x 1944 at 12FPS, 2048x1536 at 15FPS, 1920x1080 at 15FPS, 1600x1200 at 15FPS, 1280x720 at 15FPS, 1280x96
Избор на клиент