.

.

УБАВО-МОЌ Прилагодливи DC Напојување: 60V 5A Променлива Префрлување Регулирани Висока Прецизност 4-Цифри LED Дисплеј 5V/2A USB Порт Тест Доведе Излез & Текст Кабелот за Напо?

УБАВО-МОЌ Прилагодливи DC Напојување: 60V 5A Променлива Префрлување Регулирани Висока Прецизност 4-Цифри LED

DEN 1919.76

Пристапност
Во достапна форма

【Висока Прецизност, Ниска Бран, LED Дисплеј, Авто. Префрлување В. В/В (V Режим】УБАВО-МОЌ 60 V 5 A DC напојување е професионална напојување регулатор со висока точност на 0.01 V и 0.001 А, ниска бран на DC напојување.На позадинско осветлување 4-цифри LED дисплеј има предноста на висока резолуција, кои лесно може да се гледа, дури и ако сте во ниско-светлосни услови .Прилагодливи напојување има C. V/В. В индикатор, константен напон и постојан струја режим може автоматски да го завршите switch. 【CE ниска потрошувачка; Кога температурата ќе достигне 50°C фан автоматски ќе се вклучи. 5 V/2 A USB Порта : DC напојување е опремен со 5 V/2 A USB порт, можете да го полните вашиот мобилен телефон, таблет компјутер или други уреди.

Главните карактеристики

Избор на клиент