.

.

Wahl Професионални Животинско Arco Милениче, Куче, Мачка, Коњ Cordless Clipper Комплет

Wahl Професионални Животинско Arco Милениче, Куче, Мачка, Коњ Cordless Clipper Комплет

DEN 3502.80

Пристапност
Во достапна форма

Оригиналниот 5-во-1 clipper, на Wahl ARCO е испробаните и вистински cordless опција за прецизно кроење во тешко да се постигне места, како што се ушите, се соочува, и шепи да се даде groomers, животински професионалци, и сопствениците на домашни миленичиња се што е потребно во лесен cordless clipper.5-во-1 казна ножот се прилагодува помеѓу големините #9, 10, 15, 30, и 40, нуди удобен различни сечење должини.Со батерија, оваа clipper има 80 минута cordless се кандидира време и 75 минути бесплатно време; тоа е лесно да се чисти со не-одржување на моторни.Wahl е домашно милениче clipper може да се користи на мали и средни кучиња како што се Bichons, Shih Tzus, Terriers, и Spaniels, како и мачки; исто така, може да се користи како коњ clipper и е одлична за кроење и допир-ups, на муцката, лицето, ушите, нозете, fetlocks, и пешачки патеки.На тенок, лесен дизајн се вклопува удобно во рака, додека намалување на ременче за на замор.Направени за употреба во електрични агенции во сад само; не е дизајниран за меѓународна употреба.Вклучува една ARCO cordless clipper, 5-во-1 казна нож во собата, 2 капка-во Ni MH батерија на пакети, мека за чување, полнење стојат и полначот, 4 пластични прилог упатство чешли, четка за чистење, ножот масло, и инструкции книга.Боја : Виолетова На Arco е доволно моќни да се избричат надолу мало куче раси и тивко доволно да клип пешачки патеки и fetlocks на коњи; ергономски дизајниран за да се вклопи удобно во рака, на Arco е лесен да се спречи зглобовите и рамењата замор.На Arco комплет доаѓа со 2 отстранлив батерии дека секој има кандидира време на 80 минути.Со 75 минута целосно наполнет пат, задржи една батерија на полначот и на други во clipper за да се обезбеди континуиран сите-ден клипинг.

Главните карактеристики

Избор на клиент