.

.

УБАВО-МОЌ DC Напојување Променлива: 30V 10A Прилагодливи Излез Префрлување Регулирани Висока Прецизност 4-Цифри LCD Дисплеј 5V/2A USB Порт Кабелот за Напојување Клупата Лаб?

УБАВО-МОЌ DC Напојување Променлива: 30V 10A Прилагодливи Излез Префрлување Регулирани Висока Прецизност 4-Цифри

DEN 1780.80

Пристапност
Во достапна форма

【Висока Прецизност, Ниска Бран, Голем LED Дисплеј, Излез се Префрлите на Контрола】УБАВО-МОЌ 30 V 10 A DC напојување е професионална напојување регулатор со висока точност на 0.01 V и 0.001 А, ниска бран на DC напојување.На позадинско осветлување 4-цифри LED дисплеј има предноста на висока резолуција, кои лесно може да се гледа, дури и ако сте во ниско-светлосни услови .Се прилагоди на потребните напон и струја преку излез switch копчето без вистински излезна моќност, побезбедно и многу повеќе енергетски ефикасни. 【CE ниска потрошувачка; Кога температурата ќе достигне 50°C фан автоматски ќе се вклучи. 5 V/2 A USB Порта : DC напојување е опремен со 5 V/2 A USB порт, можете да го полните вашиот мобилен телефон, таблет компјутер или други уреди.

Главните карактеристики

Избор на клиент