.

.

X AUTOHAUX 24pcs M14x1.5 Тркала Скок Повлечи Ореви Црна 4.4 Високи со 1 Сокет Копче за Chevy Silverado 1500 2500 3500 за F-150 F-250 F-350

X AUTOHAUX 24pcs M14x1.5 Тркала Скок Повлечи Ореви Црна 4.4 Високи со 1 Сокет Копче за Chevy Silverado 1500

DEN 1079.76

Пристапност
Во достапна форма

Fitment : Одговара за тркала со M14x1.5 тема на теренот и 60 степен конусна седиште.Одговара за Chevy Silverado 1500 2500 3500, за Ford F-150 F-250 F-350. Повлечи Орев Големина : 112x23mm / 4.41"x0.91"(L*D); Конец Големина : M14x1.5; Хексадецимален Големина : 3/4" (19mm); Приклучок Клуч Големина : 124x26mm / 4.88"x1.02"(L*D).Добра прецизност и технологија го прави теми појасна и овозможува добро ангажирање со возилото тркала завртки.Направени од добри, квалитетни материјали челик за сила и долговечност; хром позлата дополнително ја подобрува нивната отпорност на корозија, напукнување отпорни и спречување на вашиот тркала од намалувањето off.Лесен за инсталација : Тоа трае само неколку минути да се инсталира користејќи вртежен момент клуч.Ако не го користите влијание да се стегне повлечи орев, тоа ќе не нула.Бојата на повлечи ореви изгледа навистина убаво на автомобил и додава некои стил на вашиот возење.Тркалото се повлечи ореви се многу отпорни на чип или ' рѓа, бои не ќе падне лесно.Овие повлечи ореви се произведени со добар квалитет.Овие повлечи ореви одговара за тркала со M14x1.5 тема на теренот и 60 степен конусна седиште (исто така познат како конус седиште/заострените седиште).Професионалната инсталација е препорачливо.Ве молиме проверете ја големината на ореви на вашиот тркала пред ставање ред.Ве молиме осигура дека сте купување на точниот повлечи орев модел за вашиот тркала седиште вид.Избегнувајте користење на влијание клуч.Неправилното користење може да предизвика оштетувања на компоненти.Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.Боја : Црна.Материјал : Челик (Студената Фалсификувани Топлина Третираат).Тема Големина : M14x1.5. Крај : Црна.Седиштето Тип : 60 Степен Конусна Седиште.Хексадецимален Големина : 3/4 (19mm).Повлечи Орев Големина : 112x23mm / 4.41"x0.91"(L*D).Чашката Клуч Големина : 124x26mm / 4.88"x1.02"(L*D).Приклучок за Повикување Диск : 1/2" (13mm). 24 x Повлечи Ореви. 1 x Приклучок за Скролување.

Главните карактеристики

Избор на клиент