.

.

ЖУ-CL Електрични Лабораторија Центрифуга Голем Капацитет Центрифуга Лабораторија Клупата Ниска Брзина Хоризонтална Центрифуга 4000rpm со Тајмер и Контрола на Брзина?

ЖУ-CL Електрични Лабораторија Центрифуга Голем Капацитет Центрифуга Лабораторија Клупата Ниска Брзина Хоризонтална

DEN 15478.56

Пристапност
Во достапна форма

Висока брзина на 4000rpm(rev/min).Во однос центрифугалните сили 2220 (×g).Аголна вртење капацитет 15ml×8. Времето спектар 0min~30min.Димензии 300мм×335mm×275mm(L×W×H).Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош, како и на задоволително ниво и брза услуга.Тежина 14kg Користите автоматско балансирање на уредот.На центрифуга може да функционира нормално со нерамнотежа до 10 грама и има карактеристиките на ниско ниво на бучава, удобен операција и висока ефикасност.Обвивка е направен од високо - сила пластика, светло во тежина и убава на изглед.Тоа е широко се користат во болниците, биохемија и други научни истражувања лаборатории за квалитативна анализа на серум, плазма и фармацевтски производи.

Главните карактеристики

Избор на клиент