.

.

Пондериран Вест, Прилагодлив Пондерирана Вест со Рефлексивни Лента за Трчање, Тренингот, Сила за Обука, Мускулите Зграда, Губење на Тежина,12/20lb

Пондериран Вест, Прилагодлив Пондерирана Вест со Рефлексивни Лента за Трчање, Тренингот, Сила за Обука, Мускулите

DEN 1060.80

Пристапност
Во достапна форма

Големината на Пондерираните Вест е 40*32cm, соодветна должина спречување на стомак од кои се strangled, така што можете да направите за вежбање флексибилно и во место.Тоа е добар избор за да се носат маица во тоа за поголема удобност.Поради прилагодливи половината страна ремени, на вест е една големина одговара на повеќето.На тој начин, ќе може да го направи вежбање флексибилно и во место.6 инчи), соодветна должина спречување на стомак од кои се strangled и непријатностите на свиткување завршена.Носат тежина вест, а тоа било активност за да додадете поголем предизвик и повеќе отпор, како на прошетка, играјќи игра на кошарка, па дури и обука за одреден спорт.Ние имаме 3-слој поместена рамо, рака за да се задржи голем отпор дури и во долго време.Додаде тежина, исто така, значи ќе треба да ја прилагодите вашата интензитет нивоа и да се стави повеќе притисок на вашите зглобови, за да се избегне повреда, губење на вест не треба да надминува 10% од вашата телесна тежина.Тоа е лесно да се чистат со влажна крпа.Нашиот Спорт Пондерирана Вест ви помага да ја намалите тежината, да ги задржи на основни тесни, ја зголемуваат издржливоста и агилност.Една посебна карактеристика е мисловните лента во предниот дел од рамениците и во средината на придружба ќе работи во текот на ноќта.Тоа обезбедува прогресивна начин да го зајакне јадрото на мускулите, подобрување на кардиоваскуларниот фитнес и губење тежина.

Главните карактеристики

Избор на клиент