.

.

Телескоп за Деца Возрасни Почетници, 70mm Астрономија Refractor Телескоп со Прилагодливи Tripod - Совршен Телескоп Подарок за Деца

Телескоп за Деца Возрасни Почетници, 70mm Астрономија Refractor Телескоп со Прилагодливи Tripod - Совршен Телескоп

DEN 405.60

Пристапност
Во достапна форма

Вклучува две 1.25" eyepieces (K25mm & K10mm), која ќе можат да уживаат во зголемување од 51 X да 128 X, И 5 X24 Пронаоѓач Обем можат да се лоцираат објекти побрзо. 360mm фокусна должина и 70mm бленда, целосно обложен со оптичко стакло со високо пренос на облоги создава јасни слики со зголемена светлината и јасност.Не-алатки за брз се постави и лесно го најдете вашиот објекти, совршен телескоп подарок за деца и астрономија почетници. 70mm телескоп супериорна во текот на денот birding употреба, како и прикажување на дивиот свет, сценографијата и неформални ноќно набљудување на Месечината.Доаѓаат со прилагодливи tripod , тоа им овозможува на секое гледање позиција.Астрономски телескоп за деца и возрасни е најдобриот подарок да ги учат луѓето да се истражуваат природата и животот. 360x70mm refractor телескоп може да биде добра набљудување на месечината и копнените објекти.Не-алатки за брз се постави и лесно го најдете вашиот објекти, Идеални за почетници да се истражуваат голем небото како месечини, планетите, кластери и магла, И да уживате во Далечните предели,како планините, цветови, птици и диви животни.

Главните карактеристики

Избор на клиент