.

.

Запечатување Сад,Кафе Грав Сад со Издувен Вентил Чај Лист Складирање Канистер за Кујна Употреба(црна)

Запечатување Сад,Кафе Грав Сад со Издувен Вентил Чај Лист Складирање Канистер за Кујна Употреба(црна)

DEN 614.16

Пристапност
Во достапна форма

【Покаже датум】Со дисплеј датум на капакот, која го поддржува усогласувањето на кафе зачувување време и евиденција на зачувување период. 【Висок капацитет】1.8 L капацитет за дизајн, може да се одржи за 750g кафе грав, или чај, зачини, сушено овошје, бисквити, брашно, шеќер, итн. 【Спречување на кислород од внесување】Со еден начин на издувен вентил за да се спречи кислород да влезат и да го реши проблемот на долгорочно складирање и пиење на кафе грав. 【Лесен за користење и практична】Избрани храна‑одделение бранеа од нерѓосувачки челик материјали имаат добри трајност и отпорност на корозија. 【Лесен за користење и практична】Опремени со 1/8 чаша за мерење лажица, тоа е лесен за користење и практична, совршена за домашни кујни.Спецификација : Предмет Тип : Запечатување Сад Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик Капацитет : 1.8 L, може да се одржи 750g кафе грав Тежина : Околу. 520g / 18.3 оз Големина : Прибл. 125x185mm / 4.9x7.3во (Дијаметар се однесува на дијаметар на чување на резервоар, не дијаметар на капак) Пакет Листа : 1 x Запечатување Контејнер 1 x Мерење Лажица Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 0-1 носители на инчен грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Главните карактеристики

Избор на клиент