.

.

4pcs Vishay 6TQ040 Schottky Диоди 6A 40V Меѓународни Rectifier VS6TQ040 Брзо

4pcs Vishay 6TQ040 Schottky Диоди 6A 40V Меѓународни Rectifier VS6TQ040 Брзо

DEN 78.00

Пристапност
Во достапна форма

Vishay/Меѓународни Rectifier Schottky Диоди. 6 A 40 V, ДА-220 Пакет.Брзо Обновување = 200m A (Io).Дел # VS-6 TQ040-N3 GI, 6 TQ040. Пакет од 4 парче, дополнителни елементи брод бесплатно со оваа цел.Диоди Тип Schottky, Напон - DC Обратно (Vr) (Макс) 40 V, Струја - Просечната бидат исправени (Io) 6 A, Напон - Напред (Vf) (Макс) @ Ако 600m V @ 6 A, Брзина Брзо Обновување = 200m A (Io), Обратна Времето за Опоравување (trr) - Струја - Обратна Истекување @ Vr 800µA @ 40 V, Capacitance @ Vr, F 400p F @ 5 V, 1 MHz, Монтажа Тип Преку Дупка, Пакет / Случај ДА-220-2, на Снабдувачот Уред Пакет-220 AC, Температурата на работа - Делница -55°C ~ 175°C, Други Имиња VS-6 TQ040-N3 GI ,.

Главните карактеристики

Избор на клиент