.

.

uxcell 80 Компјутери 8x5mm Круг Црвени LED Емитуваат Светлина Диоди Светилка DC 2.5 V-3V

uxcell 80 Компјутери 8x5mm Круг Црвени LED Емитуваат Светлина Диоди Светилка DC 2.5 V-3V

DEN 78.24

Пристапност
Во достапна форма

Име На Производ : Емитуваат Светлина Диоди;Материјал : Метал, Пластика.Емитира светла Боја : Црвена;Напон : DC 2-2.2 V. Глава Големина(Приближно) : 8 x 5mm/ 0.31" x 0.2"(L*D);Терминал Димензии (Прибл.) : 0.5 x 18mm / 0.02" x 0.7" (D * Макс.L)0.5 x 16mm/ 0.02" x 0.63"(D * Макс.L).Боја : Јасно, Сребрен Тон;Нето Тежина : 20g.Пакет Содржина : 80(+/-2%) x Емитуваат Светлина Диоди.Светлината Емитуваат Диоди може да се создаде светла LED светло.Идеален за боја прикажува, индикатори, дијагностички или аналитичка опрема и др.

Главните карактеристики

Избор на клиент