.

.

Професионални Пекарски Тесто Couche,Голем Бесплатен Крпа за Леб (35 x 26 Инчи), Природни Тешки Лен Печива Леб Крпа за Печење француски Леб Baguettes Loafs,Ciabatta

Професионални Пекарски Тесто Couche,Голем Бесплатен Крпа за Леб (35 x 26 Инчи), Природни Тешки Лен Печива

DEN 478.80

Пристапност
Во достапна форма

Тоа е лесно за чување и може да биде уредно укината како партал. [Големи димензии] 35 инчи X 26 инчи, неговата големина е доволно голем да се формираат повеќе тешко браздата dividers, што ќе ви овозможи да се направи многу леб одеднаш, вклучувајќи baguettes, кратки стапчиња, baguettes, колачи и повеќе други форми на леб. [Не-стап, трајни] Нашата професионална бесплатен платно е доволно дебел, многу издржливи, и може да го апсорбира премногу влага. [Лесен за употреба] Креирате повеќе браздата dividers, а потоа ставете правоаголна леб во секој слот.Пред ставање тестото на врвот, посипете доволно брашно за леб крпа за да се осигура дека тестото не ќе се држи.Тоа е доволно голем за да ви овозможи со доволно искористен област.Големина : 35.Лен ткаенини е идеална за правење леб.Спецификација : Материјал : 100% памук, лен.Пакетот вклучува : 1 *Големи леб крпа 1 *Тесто scraper 1 *Силикони четка Потсетување : 1.Леб платно е доволно да се направи леб форма, тоа може да го спречи зголемувањето на леб должина од оток, да го зголеми вертикално, и конечно да се направи леб форма подобро.Тоа може да се користи за да се направи на сите видови на леб, вклучувајќи baguettes, кратки стапчиња, француски леб, колачи и многу други форми на леб. Не користите леб крпа за печење 3.Нашиот бесплатен крпа прави вкусни леб за вашите гости/семејство/клиенти итн. [Идеална алатка за печење] ќе добиете голем леб крпа, а силикони четка и тестото scraper.Ќе биде среќен да се направи леб дома.Овој леб печење платно е погоден за почетници и семејства, како и рачно пекарите.Изработени од памук, природно и безбедно.Дебела и нежно, лесно да се свитка во бранов облик. Ве молиме исплакнете со вода пред да го користите за прв пат и се користи по сушењето 2. Користиме високо квалитетни природни лен крпа, и црни точки на платно се памук, семе.

Главните карактеристики

Material:
100% cotton linen.
Size:
35.5 X 26 inches.
Package includes:
1 *Large bread cloth :
1 *Dough scraper :
1 *Silicone brush :
Reminder:
1. Please rinse with water before using for the first time and use after drying :
2. Do not use the bread cloth for baking :
3. Our bread cloth uses super-grade pure cotton seeded cloth, 21 yarns, the fabric is delicate and the texture is good! Not the ordinary 10 yarns on the market! :
4. Use high-quality natural linen cloth, and the black spots on the cloth are cotton seeds. :
Избор на клиент