.

.

ТАЛОН КОСТЕЦ Лепило Пиштол Зафат – Компатибилен со Глок 43 – Направени во САД

ТАЛОН КОСТЕЦ Лепило Пиштол Зафат – Компатибилен со Глок 43 – Направени во САД

DEN 1828.80

Пристапност
Во достапна форма

Подобрување на Доверба, Безбедност на помалку од 0,5 мм дебел, нашите не се лизга пиштол костец се чувствувате природно во вашите раце и се доволно силни за конкуренција.НАС-Патентиран Пиштол Зафат : Сопствени дизајниран и произведен да бидат компатибилни со Глок 43, нашата 100% USA-направени wraparound пиштол зафат нуди максимална покриеност и OEM-квалитет одговара и заврши.Доверени од страна на Добрите : на Располагање во гума или granulate текстури, ТАЛОН костец се користи од страна на службеници за спроведување на законот, воен персонал, конкурентни стрелците и огнено оружје ентузијасти; всушност, NTOA ни дал 4.81 оценка од 5. Инсталира во Минути, Користите за Години : Нашето удобно црна гума стегачите последното 1-3+ години и се идеални за двете сокриени носат и отворен holster го носат, како и лични и домашната одбрана.ТАЛОН Костец беше основана од потребата за подобар стисок на ЛЕ одделот издадени од огнено оружје.Креативност, внимание на детали, и со постојана желба за подобрување биле се некои од водечките принципи ТАЛОН од основањето.Ние се гордееме со изработка на најдобро лепило поддржан костец со непобедлива услуги на клиентите.Ние поминавме многу години истражување на најдобрите лепила, контрола материјали и производство опрема.Нашиот стисок дизајни се детални и да се обезбеди широка потпора покриеност.Тие се обезбеди незаменлива долговечност и ексел во најекстремните услови.Сите наши костец се опширно тестирање пред издавањето на пазарот.Секој детал во нашата костец е во функција.Водечка индустрија и огнено оружје одредени дизајни резултат на тоа во голема потпора на областа за покриеност и одлична издржливост.Тестирани и се користи од страна на американскиот Воен и персонал за Спроведување на Законот во целиот свет од под-нула температури на топли влажни џунгли и екстремни пустински услови (NTOA оценка на 4.81 надвор од 5).ТАЛОН Костец се исто така се користи за конкурентни снимање, одбранбени го носи, и од огнено оружје ентузијасти.

Главните карактеристики

Избор на клиент