.

.

Гроздобер Напрсток Метал Прст Заштитник - Пакет од 6 - Плови Напрсток со цијан - Ретро Шиење Напрсток со цијан - Метал Палецот Напрсток

Гроздобер Напрсток Метал Прст Заштитник - Пакет од 6 - Плови Напрсток со цијан - Ретро Шиење Напрсток со цијан

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Овој метал прст заштитник е лесен за употреба.На напрсток е издржлив и здрав, не е лесно да ' рѓа и да се прекине, погодно за вас да се користи долго време.Палецот thimbles е со безбедноста сртови на врвот за да се задржи игла од лизгање исклучите вашиот прст.Оваа thimbles за вез е корисно за шиење алатки за заштита на прстите кога иглата е во текот на платно, и може да употреби сила и да навлезат облека.На метал палецот напрсток е мора да има за quilters : thimbles се од суштинско значење за quilters, seamstresses и секој прави needlecrafts.Големи метални напрсток е идеален додатоци алатка за шиење и поправка на проекти, заштитете го вашиот прст.Овој голем thimbles за мажите може да се заштити вашиот прст совети од игла pricks, а тоа игла работа, како плетење , изработка и везови.Раката quilting thimbles може да се користи како објект лекција за училницата или недела училиште.Раката напрсток неопходен дел за шиење занаети.Оваа материјали за шиење thimbles е од суштинско значење за quilters, seamstresses и секој прави needlecrafts.Оваа quilting напрсток за рака quilting ви помага да го заштитите вашите прсти кога правите quilting, шиење и занает проекти.Оваа плови напрсток може да ви помогне да носат линија во игла ефикасно.На thimbles големи е идеален за шиење и поправка плови, платно, кожа и слични материјали.Оваа thimbles за рачно шиење држи прстите и палците безбедни од игли и повеќе.Оваа шиење напрсток метал е совршен за заштита на вашиот прст во тешко шиење diy занает.

Главните карактеристики

Избор на клиент